Susisiekite su mumis:
+370 5 2105044
info@protraining.lt

Praktiniai mokymai: Atvirųjų šaltinių žvalgyba: tikslinė informacijos paieška

OSINT

Trukmė: 2 dienos
Kaina:
400 € (+ PVM 21%)

Apie mokymus:

Atvirųjų šaltinių žvalgyba (toliau – OSINT) - tai informacijos iš viešai prieinamų šaltinių, skaitmeninės žiniasklaidos, interneto puslapių bei interneto vartotojų sugeneruoto turinio socialiniuose tinkluose, bloguose, internetinėse bendruomenėse, multimedijos dalinimosi platformose ir pan. surinkimo, apdorojimo ir analizės proceso dalis.

Tiksli ir laiku prieinama informacija yra vienas iš kritinių faktorių visų šiuolaikinių organizacijų sprendimų priėmimo procese. Informacija sklinda greičiau nei bet kada, todėl svarbu gebėti greitai fiksuoti naujos informacijos atsiradimą.

Organizacijos visame pasaulyje naudojasi skaitmeninio stebėjimo instrumentais reputacijos valdymui, verslo informacijos rinkimui, prekės ženklų monitoringui, taipogi sklaidos kanalų, naujienų, ar kitos svarbios informacijos stebėjimui.

Vykdant informacijos paiešką internete svarbu suprasti, kad kiekvienas internete ne tik stebi, bet ir yra stebimas, todėl kibernetinių grėsmių suvokimas yra ne mažiau svarbus nei mokėjimas saugiai naršyti virtualioje erdvėje.
Kurso dalyviai treniruosis greitai rasti išplėstinę informaciją internete turint mažai duomenų (pvz.: e-pašto adresą ar telefono numerį), analizuoti ir vertinti surinktą informaciją, susikurti šablonines užklausas ateičiai.
Mokymų metu bus dirbama su nemokamais analitiniais įrankiais, plačiai pritaikomais įvairiems verslo poreikiams: nuo informacijos tikrinimo renkantis naujus darbuotojus, partnerius, rangovus ar tiekėjus iki rinkos tyrimo ir prekių marketingo. Mokymų metu įgyta patirtis taip pat ypač naudinga įvairių rizikų vertinimui, prevencijai ir tyrimui.

Mokymai skirti:

Mokymai skirti visiems, kurie  dažnai susiduria su informacijos paieška atviruosiuose šaltiniuose  bei jos vertinimu. Pvz. Žmogiškųjų išteklių, Marketingo, Saugos ir prevencijos, Klientų ar partnerių paieškos, Rizikų vertinimo padalinių darbuotojai.

Dėstytojas: Kazimieras Sadauskas


Mokymų temos:
 1. OSINT ir SOCMINT samprata.
 2. Paieškos varikliai: kaip jie veikia? Populiariausi ir alternatyvūs paieškos varikliai. Loginiai paieškos operatoriai.
 3. Socialiniai tinklai, Socialinių tinklų monitoringas ir analizės įrankiai. Raktažodžiai.
 4. Duomenų rinkimo automatizavimas.
 5. IP adresų paieška, domain paieška.
 6. Darbas su paveikslėliais.
 7. Google paieškos šablonų kūrimas.

Išklausė mokymus dalyviai gebės:

 • Identifikuoti geriausius informacijos šaltinius skirtingų informacijos rūšių paieškai.
 • Naudotis skirtingais informacijos rinkimo įrankiais bei technikomis.
 • Atlikti plačią informacijos paiešką socialiniuose tinkluose bei paieškos varikliuose.
 • Greičiau ir tiksliau surasti dominančią informaciją, vertinti jos patikimumą.